Ekonomi

Orta Vadeli Programda dijitalleşme 7 yapısal reformdan biri olarak gösterildi

Investing.com – Ekonomide 3 yıllık yol haritası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Program ile netleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de gerçekleştirilen toplantıdaki konuşması öncesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da Orta Vadeli Programa (OVP) ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, büyüme ve enflasyon hedefleri hakkında kamuoyunu bilgilendirirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2024-2026 Orta Vadeli Programının detayları hakkında bilgi verdi.

Dijital TL projesi için yol haritası belirlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının finans bölümünde, finans ve finansla ilgili danışmanlık faaliyetlerinde hizmet ihracatının artırılarak ülkeye döviz girdisi sağlanacağını söyledi. Bununla Dijital TL Çalışmaların devam ettiğini belirten Erdoğan, bu projenin takviminin ayrıca açıklanacağını ifade etti. Erdoğan ayrıca, menkul kıymet ihraç süreçlerinin dijitalleştirilmesiyle menkul kıymet ihraç sürecinin akıllı sözleşmeler yoluyla hayata geçirileceğini söyledi.

Türkiye’deki kripto para borsalarının düzenlenmesi OTP kapsamına alındı

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, OTP ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de kripto para platformlarının düzenleme kapsamına alınacağını söyledi.

Ancak Orta Vadeli Programa ek olarak yapısal reformlar da açıklandı. Açıklamada önceliğin 7 yapısal reforma verildiği belirtilirken, bunlar; Bunlar büyüme ve ticaret, beşeri sermaye ve istihdam, fiyat istikrarı ve finansal istikrar, kamu maliyesi, afet yönetiminin iyileştirilmesi, yeşil ve dijital dönüşüme uyum, iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi olarak sıralandı.

haber-cayeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu