Ekonomi

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atanan Cevdet Akçay’ın seçim öncesi yaptığı açıklama yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Merkez Bankası Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alındı. Yerlerine Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hatice Karahan atandı. Osman Cevdet Akçay’ın Merkez’deki değişikliği sonrası oyDaha önce katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu.

“AYNI SEÇİM KAZANIRSA EKONOMİ POLİTİKALARI DEĞİŞMEZ”

Fatih Altaylı’nın konuğu Akçay, AK Parti iktidarının seçimi kazanması halinde böyle olacağını söyledi. ekonomi

Cevdet Akçay

OSMAN CEVDET AKÇAY KİMDİR?

Tam adı ile Osman Cevdet Akçay, 1961 yılında Trabzon’da doğdu. Akçay, Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi eğitimini tamamladıktan sonra New York City University Graduate School ve University Center’dan M.Phil ve Ph.D dereceleri ile eğitimini tamamladı.

Osman Cevdet Akçay, kariyerine Koç Finansal hizmetler ve Yapı Kredi’de baş ekonomist olarak başlamış ve bu misyonunu 2018 yılına kadar sürdürmüştür.

Akçay, araştırma ve yayın alanlarında Türkiye ekonomisi üzerinde döviz kuru tespiti ve borç dinamikleri, enflasyonla mücadele gibi konuları inceleyen çalışmalar yürütmüştür. Cevdet Akçay, mesleğini hem yurt içinde hem de yurt dışında ekonomik planlama ve rehberlik yaparak sürdürmektedir.

ciftelerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu