Haber

Zonguldak’ta Kauçuk Fabrikasında Yangın: 2 İşçi Dumandan Etkilendi

Zonguldak’ta kauçuk fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, dumandan 2 personel etkilendi.

Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesindeki Cilas Teknik Kauçuk fabrikasının boyahanesinde meydana geldi. Boyahaneden henüz belirlenemeyen bir nedenle dumanlar yükselince, ilk olarak fabrikanın kendi ekibi müdahale etti. Olay yerine Çaydeğirmeni ve Devrek Belediyelerinden itfaiye ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, dumandan etkilenen 2 personele ilk müdahaleyi yaptı.

Fabrikanın bir bölümünde maddi hasar meydana gelirken, Cilas Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak gazetecilere yaptığı açıklamada, “Küçük de olsa bir yangın çıktı. Müdahale ettik. Yapamadık. Arkadaki boyahanede küçük de olsa kesin sebebini tespit edin. Elektrik temasından kaynaklandığını düşünüyorum ama şu ana kadar böyle bir şey yaşanmadı. Bundan sonra önlemini alacağız. Kendi personelimiz müdahale etti. Biraz büyüyünce itfaiyeyi çağırmak gerekti. Çevredeki itfaiye ekipleri geldi, teşekkürler. Hızlı müdahale ettiler. Şu anda olumsuz bir durum yok. Dumandan etkilenen 2 arkadaşımız var.” Ambulansta müdahale ettiler, dolayısıyla hastaneye gitmeye gerek kalmadı. Arkadaşlarımızın yangın eğitimi var, şirket de yangına karşı donanımlı ama biraz büyüyünce doğal olarak paniğe kapıldılar. İtfaiye geldiğinde söndürdüler. İnşallah yarın sabah kaldığımız yerden üretimimize devam edeceğiz” dedi. – ZONGULDAK

haberyavuzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu